Google+

Amerikan Panel Kapı Nasıl Boyanır?

Anasayfa Kapı-Pencere 03 Ekim 2014 7785 Okunma
Amerikan Panel Kapı Nasıl Boyanır?

Amerikan Panel Kapı boya işlemi normal zamanlarda kompresörlü makinalı tabanca veya kompresörlü el tabancasıyla uygulanmalıdır.

Mevcut mülklerimizde bulunan Amerikan panel kapılara makinalı boyama işleminin yapılması çoğu zaman mümkün olmamaktadır. Ya da maliyeti fazla olan bir uygulamadır. Maliyeti düşürmek ve ev konforunda işimizi görmek için panel kapılarınızı pratik bir şekilde boyayabilirsiniz.

Yapı marketlerden veya hırdavatçılardan temin edebileceğiniz sentetik esaslı boya malzemesiyle kapılarınızı boyamaya başlayabilirsiniz. Bu boya artık Amerikan Panel Kapı boyası diye satılagelmektedir.

Boyama işleminden evvel kapılarımızın menteşe ve kol gibi yerlerini sökmeli cam varsa bantlanmalıdır.

Ardından kapımızın tamirat isteyen yerlerini macunlama işlemiyle bitirmeniz gerekmektedir. Ardından eski boyanın pürüzlerini ve parlaklığını almak için ince bir zımpara ile kapılarımızı güzelce zımparalamalıyız. Zımparalama işleminin zor ve zahmetli gelmesi durumunda bu safhayı es geçebilirsiniz.

Ardından boya astarı ile kapılarımıza ihtiyaca binaen bir veya iki kat astar ile boyayacağız.

Astarın kurumasının ardından rulo veya fırça yardımıyla boyama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Peki ne kadar boya harcanmaktadır?
Ortalama olarak  7 kapı için 3-4 kg  astar boya kullanılmaktadır. 30-40 TL arasında değişen fiyatlarla satılmaktadır.

7 kapı için ise ortalama 7-8 kg kapı boyası kullanılmaktadır. 60- 80 TL arasında değişen fiyatlarla satılmaktadır.

Toplam tüm kapıların bize maliyeti 120 TL yi geçmeyecektir. 2 gün içerisinde bitirebileceğiniz bu işlemden sonra evinizde değişimin sizi çok mutlu edecektir.

Bir önceki yazımız olan Sonbahar Temalı Dekorasyon Önerileri başlıklı makalemizde Sonbahar temalı dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Her Haklı Saklıdır. Sitedeki bilgileri kaynak göstermeden yayınlamak yasaktır. Resim veya yazılarla ilgili telif hakkı ihlali yapmamız durumunda bunun tarafımıza bildirilmesini istiyoruz. Bildirim sonrasında gerekli incelemeler yapılarak düzeltme ve silme işlemleri yapılacaktır.
Portal Teması : Wptr.Co