Blog

HomeDekorasyonAksesuarlarBanyo Ayna Seti ve modelleri

Banyo Ayna Seti ve modelleri

Banyonun en önemli parçalarından biri olan banyo aynaları günümüzde pek çok farklı şekillerde ve ölçülerde, aydınlatmalı, raflı, etajerli ve daha pek çok modelde üretilmektedir. Tüm bu model seçeneklerinin yanı sıra banyo aynasının şekli ve asıldığı nokta banyonun genel dekorasyonu ve havası üzerinde oldukça büyük bir etkiye sahiptir. Yanlış ayna seçimi ve asılışı banyonuzu küçük gösterirken doğru bir ayna şekliyle banyonuzu olduğundan daha ferah gösterebilirsiniz.

Pek çok mobilya mağazası ve yapı markette bulabileceğiniz banyo aynaları arasında gezinmeye başlamadan önce banyonuzda nasıl bir model kullanacağınıza karar vermeniz size alışveriş sırasında zaman kazandırabilir. Oval mi, tam daire mi yoksa dikdörtgen bir modele mi ihtiyacınız var. Aynayı asacağınız duvarın ölçülerini almanız ve evdeki herkesin rahatça kullanması için ideal yüksekliği hesaplamanız size alışverişte kolaylık sağlayabilecek diğer etkenlerdir.

Özellikle banyo aynaları için yapı marketlere gidecekseniz farklı duvar malzemeleri için değişik montaj elemanları ile satıldıklarını unutmayın. Yani ahşap, beton ya da alçı için farklı çivilere ve diğer aksesuarlara ihtiyacınız olacaktır. Bu tip bağlantı elemanları aynayla beraber satıldığı gibi ayrı olarak da satılabilmektedir.

banyo ayna seti 4

banyo ayna seti 6banyo ayna seti 5

banyo ayna setibanyo ayna seti 7

banyo ayna seti 2banyo ayna seti 3

Bir önceki yazımız olan Dekorasyonda Renk Seçimi mobilya kadar önemlidir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.