Google+

Banyo Zemin Şapı Nasıl Atılır? (Video)

Anasayfa Fayans-Kalebodur 02 Ekim 2014 8033 Okunma
Banyo Zemin Şapı Nasıl Atılır? (Video)

Banyo ve Wc gibi ıslak alanlarda kullandığımız suyun süzgece doğru açıyla gitmesi ehemmiyetlidir.

Banyo tabanının eğimli olmaması nedeniyle, zeminde kullandığımız su süzgeçlere kadar ulaşamayabilmekte hatta ters istikamette ilerlemektedir. Zemin yapılırken ustalarımızın işini kolaylaştıracak ve olası eğimsizlik riskini ortadan kaldıracak basit bir çözüm sunacağız. Bu usulde kullanılan aletleri Türkiye’de bulmak pek mümkün olmasa da pratik olarak CNC torma tezgahlarında rahatlıkla yaptırılabilir.

Normal zamanlarda banyo tabanı yapılırken, süzgecin olduğu yer, süzgece en uzak olan yerden 2-5 cm arasında alçakta kalmalıdır. Bu yükseltme sırasında terazi ve mastar kullanılmaktadır. Terazi ve mastar olmadan eğim verme işlemi yapılamaz. Burada izleyeceğiniz video ile terazi ve mastar yardımı olmadan rahatlıkla banyo ve WC lerinizin zeminlerini yapabileceksiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Her Haklı Saklıdır. Sitedeki bilgileri kaynak göstermeden yayınlamak yasaktır. Resim veya yazılarla ilgili telif hakkı ihlali yapmamız durumunda bunun tarafımıza bildirilmesini istiyoruz. Bildirim sonrasında gerekli incelemeler yapılarak düzeltme ve silme işlemleri yapılacaktır.
Portal Teması : Wptr.Co