Blog

HomeOdalarÇatı KatıÇatı katı dekorasyonu nasıl yapılmalıdır?

Çatı katı dekorasyonu nasıl yapılmalıdır?

Çatı katında yaşamak sanki bir şapkanın üzerine pencereler açılmış da onun içinde yaşıyor gibi. Bunun için öncelikli olarak çatı pencereleri çok önemlidir. Pencerelerin uzmanına danışarak, doğru ışık ve hacim belirlenerek açılması gerekiyor.

Eşya ve aksesuarlar için, genelde mümkün olduğunca az yer kaplayan, küçük eşyaları tercih edilmesi gerekmektedir. Böylece çatı katlarının geniş ve ferah bir ortama dönüşmesini sağlayabilirsiniz.

Yine çatı katlarını farklı amaçlar doğrultusunda da dizayn edebilirsiniz.

Bununla ilgili birkaç örnek vermeye çalışalım.

1. Evimizde çocuklarımız var ise tam onlara göre dinamik ve capcanlı bir çatı katı yapabilirsiniz. Bilgisayar için çalışma bölümü, dinlenme için oturma odasını birarada yapma imkanınız bulunmaktadır.

Bu çatı katında turkuaz ve turuncu renklerini ön plana çıkarmak için beyaz tercih edilmiştir.

çatı katı öncesi 1 çatı katı sonrası 1

 

 

2. Çatı katını yine iki kız kardeş için dekore edebilirsiniz. Öncesindeki gibi olan çatı katını yenilerken elma yeşili -ki yeşil bereketi temsil eder- , pembe ve krem tonları kullanılmıştır. Yerde dekorasyonda hareketlilik elde etmek için kareli model tercih edilmiştir.

,çatı katı öncesi 3 çatı katı sonrası 4

 

Bir önceki yazımız olan Ustalarda aranması gereken özellikler nelerdir? başlıklı makalemizde Ustalarda bulunması gereken özellikler hakkında bilgiler verilmektedir.