Blog

HomeDekorasyonDekoratif ve ince radyatör çeşitleri ve özellikleri

Dekoratif ve ince radyatör çeşitleri ve özellikleri

Ev dekorasyonunda radyatörlerin gizlenecek birer yük olması problemi bitti! Radyatörlerin şaşırtıcı inceliği ve yaklaşık 7mm kalınlığı estetik uygulamaların önü açılıyor.

Radyatör ürünleri ile ısınmak ev dekorasyonunun bir parçası haline geliyor. Çünkü kişisel tasarımı mümkün kılıyor. Diğer bir değişle müşterilerin tasarımları gerçek birer ürün oluyor.

Panel radyatörler soğuk çekmeye uygun sac malzemeden üretilmektedir. Panel radyatör tercih edenlerin ilk dikkat etmeleri gereken noktalar tercih edecekleri ürünün yapısındaki sacın paslanmaya yani korozyona karşı direnci ve ısı iletim katsayısıdır. Panel radyatörler her ne kadar döküm radyatörler kadar uzun ömürlü olmasalar da, günümüzde özelikle Demirdöküm gibi uzman firmalar piyasaya 10 yıl garantili panel radyatörler sürmüş bulunmaktadır. Bu süre tercih edilen ürünün ekonomikliği açısından yeterli bir süredir. Aynı zamanda panel radyatörler döküm radyatörlere kıyasla oldukça estetik bir görünüme sahiptirler. Aynı zamanda daha ince yapılı olmaları nedeniyle çok çabuk ısınıp çok çabuk soğumaktadırlar. Isı iletim katsayılarının daha yüksek olması ve daha küçük bir hacimde daha yüksek ısıtma yüzeyine sahip olmaları nedeniyle döküm radyatörlere göre ısıtma performansları daha yüksektir. Bununla birlikte döküm radyatörlerdeki gibi dilim ekleyerek ya da sökerek radyatör boyutunu mekanın büyüklüğüne göre ayarlama gibi bir esnekliğe sahip değildirler. Bunun yerine standart radyatör boyutlarından uygun olan panel radyatör modelleri seçilerek uygun kompozisyon elde edilir.

İşte Radyatör çeşitleri:

radyatorradyator 10radyator 9radyator 8radyator 7radyator 5radyator 6radyator 4radyator 3radyator 2

Bir önceki yazımız olan Laminant Parke kullanımında Dikkat Edilecek Hususlar başlıklı makalemizde laminant parke nasıl kullanılmalıdır hakkında bilgiler verilmektedir.