Blog

HomeDekorasyonAksesuarlarEl Yapımı Cam Ürünler

El Yapımı Cam Ürünler

Cam sanatının merkez atölyelerinden biri olan Anadolu’da bu çok değerli sanat tekrar hak ettiği yeri bulmaya başlamış ve Eskişehir cam sanatına verdiği değerle bu alandaki en önemli merkezlerden biri haline gelmiştir.

Cam insanoğlunun yüzyıllar boyunca yaşamına girmiş ve hala vazgeçemediği malzemelerden biri olagelmiştir. Ateşin içinde adeta sıvı gibi hareket eden bu malzeme, ustalarının ellerinde biçimlenerek başkalaşıp kimi zaman bir boncuğa, kimi zaman da heykele dönüşerek gizemli bir yolculuğun tanıklığına davet eder bizleri.

Eskişehir Odunpazarı’nda camın büyülü dünyasına yapılan bu yolculuğun duraklarından birisidir CAMZADE.

Bir Nefes CAM

CAMZADE Odunpazarı’nın tarihi mekanlarını gezerken bir soluk alıp dinlenilebilecek ve bu arada el yapımı pek çok cam ürün seçeneğinin bir arada görülebileceği, yapılan cam şovlarının izlenebileceği “bir nefes cam” molası sunar bizlere.

El Yapımı Ürünler

Özgün el yapımı ürünler takıdan heykele, vazodan aydınlatmaya ve cam sanatçılarının serbest çalışmalarına kadar geniş bir seçenek sunmaktadır. Ayrıca mekanda mimariye yönelik artistik cam uygulamalarından örnekler görmek de mümkündür.

Bir önceki yazımız olan Dekorasyonda Renk Seçimi mobilya kadar önemlidir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.