Blog

HomeNasıl Yapılır?Fayans-KalebodurFayans ve Kalebodur (Seramik) malzemeleri nelerdir?

Fayans ve Kalebodur (Seramik) malzemeleri nelerdir?

Fayans ve kalebodurların uygulama öncesinde yer ve malzeme cinsine göre gerekli olan malzemelerinin temin edilmesi gerekmektedir. Uygulama yapılacak olan alanın yüzeyinden malzemenin ebatlarına kadar bir çok konuda malzemenin doğru seçilmesi işçiliğin kalitesini artıracaktır. Bu makalemizde seramiklerin yapım aşamasında gerekli olan malzeme listesini vereceğiz.

1.  Fayans Tarağı:

fayans tarağıTek bir çeşit seramik tarağı bulunmamaktadır. Seramiklerin ebatları büyüdükçe tarağımızın arasındaki dişlerin büyülüğü fazla, seramik ebatı küçüldükçe tarakların diş kalınlıkları küçük olmalıdır.  Seramik boyutuna göre taraklarımızın ayarlanması gerekmektedir. Cam mozaik tipi fayanslarıda ise bu kalınlık minimum seviyeye kadar indirilebilir. Bu ürünü almadan evvel, seramiklerimizin ebatlarının kesin olması gerekmektedir.

 

2. Seramik kesme makinası:

fayans kesme makinasıSeramikleri kesmek için kullanılan malzemenin adıdır. Bu malzemede fayans ve kalebodurun cinsine ve ebatına göre ayarlanmalıdır. Küçük seramikler için 1 metrelik fayans kesme makinasına gerek yoktur.

 

 

 

3. Kerpeten:

kerpeten

 

 

 

 

4. Spatula:

spatula

Bir önceki yazımız olan Su kaçağı nasıl tespit edilir? Ne yapmalıyım başlıklı makalemizde su kaçağı, su kaçağı nasıl tespit edilir ve su tesisatı nasıl yapılır? hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

  • 17 Ağustos 2015
    reply

    Hasankose

    Grait kesme 120 cm lık fiyati