Blog

HomeDekorasyonAksesuarlarHer Müşteriye Özel Çay Bardağı ile Servis

Her Müşteriye Özel Çay Bardağı ile Servis

Erzurum’da çay ocağı işleten Ömer Kılıç, çarşı esnafına, müşterilerinin isimlerini yazdırdığı özel çay bardaklarıyla servis yapıyor.

Bat Pazarı semtinde yaklaşık 10 yıl önce devraldığı dükkanını çay ocağı olarak işletmeye başlayan Kılıç, farklı bir hizmet sunma düşüncesiyle çay bardaklarının üzerine müşterilerinin isimlerini yazdırmaya karar verdi. Dükkanında bulunan 200’ün üzerindeki bardağa tek tek müşterilerinin isimlerini yazdıran Kılıç, esnafa bu bardaklarla çay dağıtıyor.

Çay ocağını da farklı bir şekilde tasarlayan Kılıç, otantik bir ortam oluşturdu. Pazardan geçenlerin de dikkatini çeken çay ocağında, antika eşyalar bulunuyor. Kılıç’ın antika eşyaları arasında yüz yıllık Amerikan yapımı çakmak, top güllesi, silah, çakı, çay ve kahve takımları, saat, tespih, yöresel kıyafetler ve çeşitli aksesuarlar yer alıyor.

– Uygulamadan esnaf çok memnun

Uygulamadan çarşı esnafının da memnun olduğunu belirten Kılıç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu sayede esnafın kendini ayrıcalıklı hissettiğini ve müşterilerine karşı da reklamlarını yaptıklarını söyledi.

“Diğer çay ocaklarından daha iyi ve farklı nasıl bir hizmet sunarım” düşüncesiyle yola çıktığını anlatan Kılıç, “Bundan 10 yıl önce, bu çay ocağını devralıp işletmeye karar verdim. İşletmemizi yaparken de diğer normal çay ocaklarından biraz daha farklı olmasını istedik” diye konuştu.

Kılıç, bunun için bardakların yanı sıra görüntü ve dekor bazında, farklılıklar düşündüğünü ifade ederek, şöyle devam etti:

“Şimdi bu eskiye olan merak zamanla biraz daha çoğaldı. Çoğaldığı için de dükkanımızda duvarlarda görüldüğü gibi artık yani herhangi bir farklı ürün asacak yerimiz kalmayana kadar doldurduk. Bardaklarımızdaki farklılık ise burada her esnafın bardağının üzerinde kendi ismi yazılı olarak servislerimiz yapılır. Bu ayrıcalıklı olmak, hem müşterimizin müşterisine karşı olan reklamı hem de bizim bu farklı uygulamamız biraz daha güzel oldu. Esnaf olsun halkımız tarafından olsun güzel tepkiyle karşılandı. Bu da bizi bir şekilde memnun ediyor.”

Çarşı esnafından Baki Muyanlı da Kılıç’ın bardaklara isim yazdırmasının bir farklılık oluşturduğunu belirterek, “Bize özel bardakla çay servisi yapılmazı güzel bir uygulama. Müşterilerimizin de dikkatini çekiyor” dedi.

Kaynak:AA

Bir önceki yazımız olan Dekorasyonda Renk Seçimi mobilya kadar önemlidir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.