Blog

HomeOdalarOfisHome ofis “Evde ofis köşesiyle, evde de işinizi yapın”

Home ofis “Evde ofis köşesiyle, evde de işinizi yapın”

Günden güne artarak devam evden çalışma şekli çok yaygınlaşmaya başladı.  Devamlı olarak evinizde çalışmasanız bile, evde ofis tarzında bir köşeniz olması, evde geçirdiğiniz süreyi verimli kullanmanızı sağlayacaktır. Evinizin farklı yerlerinde işinizi yapmak motivasyonunuzu azaltmakta, hatta birçok ehemmiyetli evraklarınızın kaybedilmesine neden olmaktadır.

Bu bakımdan evinizin müsait olan bir kenarında ofis köşesi oluşturarak çalışmalarınızdan daha yüksek verim elde edebilirsiniz. Eğer evimde hiç yer yok diyorsanız evde ofis için birkaç eşyanızı gözden çıkartmanız gerekmektedir.

Evlerinizde hoşunuza gidecek bir ofis elde etmek için:

Öncelikle çalışma masası denilen bir masa temin etmelisiniz. Bu masanın belinize göre ayarlı olmasına dikkat etmelisiniz. Kare olması kullanışlılığını artırmaktadır.

Ofis köşenize yakın bir yerde yer yer dinlenebileceğiniz kanepe tarzında bir koltuk bulundurmaya çalışınız.

Evrak ve dosyalarınız için dolap temin etmelisiniz.

Ofisinizin yeri kuytu bir köşede değil, mümkünse pencere kenarlarında olsun. Bu sayede çalışma azminiz artacaktır.

Ev telefonu ve internet hattının kenarlarında ofis köşesini oluşturmanız olası iletişim sorunlarını ortadan kaldıracaktır.
Çalışma alanınızın sınırlarını belli edecek şekilde duvarlarınızı boyayabilirseniz, motivasyonunuz daha da artacaktır.

Bir önceki yazımız olan Banyo Zemin Şapı Nasıl Atılır? (Video) başlıklı makalemizde Banyo Zemin şapı hakkında bilgiler verilmektedir.