Blog

HomeOdalarBanyoMutfak ve Banyolarınızın dağınıklığına son verin!

Mutfak ve Banyolarınızın dağınıklığına son verin!

Özellikle küçük banyo ve mutfakları düzenli tutmak zordur. Sürekli ıslanan, eşyalarınızı koymak için yer bulamadığınız, bir türlü toplayamadığınız banyonuz için aslında yapabileceğiniz pekçok düzenleme vardır. Öncelikle duvarlarını mümkün olduğunca çok kullanabilirsiniz. Duvarlara monte edebileceğiniz rafları yapı marketlerden dilediğiniz ebatta bulmanız mümkündür. Raflarınızı suya dayanıklı bir hale getirmek için de üzerine yat verniği sürebilirsiniz. Hatta isterseniz yat verniğinden önce ahşap boyası ile raflarınızı renklendirebilirsiniz.

Farklı renklerdeki saklama kutuları ise toka, makyaj malzemesi, pamuk, diş ipi gibi dağınıklığa yol açabilecek küçük detaylar için idealdir. Sık sık zemini ıslanan banyolarda dikkat etmeniz gerken önemli bir nokta daha var. Çamaşırlık veya dolap satın almak istediğinizde zeminle teması en az ve suya dayanıklı olan mobilyaları tercih etmelisiniz. Çünkü zeminle temas eden mobilyaların alt kısmı ıslandığında çürüme, küflenme yapabilir.

Yine banyonuzda çöp kutusu, tuvalet kağıtlığı gibi fazla fazla dikkat çekmesini istemediğiniz ürünlerin rengini, duvar renginizle aynı tonlarda seçebilirsiniz. Böylelikle onları banyonuzun dokusunun içinde gizlemiş olursunuz.

  • Tekerlekli servis arabası tam mutfaklarınıza göre

tekerlekli servis arabası

 

 

 

mutfak aksesuarları 4

 

mutfak aksesuarları 3

 

mutfak aksesuarları 2

 

mutfak aksesuarları 1

Bir önceki yazımız olan Küçük Mutfaklar için Çözüm Önerileri başlıklı makalemizde küçük mutfak hakkında bilgiler verilmektedir.