Blog

HomeDekorasyonHalıŞagi halı modelleri nasıl temizlenmelidir?

Şagi halı modelleri nasıl temizlenmelidir?

Shaggy halılar ilk çıktığı günden bu yana evlerimizde görmek istediğimiz halı türlerinden birisi olmuştur. Yumuşak ve uzun tüyleriyle rengarenk olan Şagi halıları çok sevdik.

Günümüzde yaygın kullanılan Saggy halılar beraberinde farklı sorunlar oluşturmaya başlamıştır. Temizliğinin zor olması bu sorunların başında gelmektedir. Hem elektrikli süpürme işleminde hem de yıkama işleminde problemler yaşanmaktadır.

Eğer shaggy halıları çok seviyorsanız ve evinizde kullanmak istiyorsanız birkaç önemli hususu göz ardı etmemek gerekiyor. Ucuz yollu şagi halıları öncelikle tercih etmeyiniz. Bunun yanında dövme özelliği olan elektrikli süpürgeyle günlük temizliğini yapabilirseniz ve yılda 2 defa halı yıkamacıya halılarınızı yıkattırabilirseniz rahatlıkla şagi halılarınızı kullanabilirsiniz.

Ayrıca temizleme işleminde süpürmek çözüm olmuyorsa çırpma işlemini uygulayabilirsiniz. Birde çamaşır makinasında şagi halılarımızı kesinlikle yıkamamalıyız. Hem halının hem de çamaşır makinasının deforme olmasına neden olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yatak Odasında Perde Seçimini nasıl Yapmalıyım? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.