Blog

HomeOdalarSalon-Oturma OdasıSalon dekorasyonu için renk önerileri

Salon dekorasyonu için renk önerileri

Salonda dekorasyonu için renk önerileri

  1. Mobilyalarınızın rengi bambu, kayın veya meşe gibi doğal ağaç türlerinden birisi ise duvar renklerinizi hemen her renkten seçebilirsiniz. Bizim tavsiyemiz bu tip mobilya rengi tercihlerinde duvar renklerini mümkün olduğunca açık krem renk tonları düşünmenizdir. Aynı zamanda toprak renklerinde tercih edebileceğiniz mobilyalarınız için de en uygun renk tonları açık krem renk tonlarıdır.
  2. Koltuk takımlarımız krem ve kahverengi renklerden oluşuyorsa duvar renklerinizde “kum bejini” tercih edebilirsiniz.
  3. Salonda veya başka bir alanda kahverengi tarzda alanın tamamındaki eşyaları kullanırsanız, ortamda dengesizlik oluşmuş olur. Tabiata baktığımızda kahverengiyi dengeleyen renklerin yeşil ve mavi olduğu görülecektir. Bu bakımdan kahverengi seviyor ve dekorasyonda kullanmak istiyorsanız yeşil ve mavimsi renklerle karıştırmalısınız. Örneğin mobilyalar kahverengi ise koltuklarınız yeşilimsi olmalıdır. Duvar renklerini de buz mavisiyle yaparsanız ortamdaki dengeyi sağlamış olursunuz. Veya duvarlar açık yeşil ile boyanır koltuk renkleri mavimsi tercih edilebilir. Aksi durumda ortamda negatif bir enerji oluşacaktır.

Bir önceki yazımız olan Yatak odası modelleri başlıklı makalemizde yatak odası modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.