Blog

HomeAhşapSandıklarla Yapılabilecek Dekoratif Öneriler

Sandıklarla Yapılabilecek Dekoratif Öneriler

Günlük yaşamda kullandığımız, kullan-at malzemeleri ev ve işyerlerinizde kullanabileceğiniz eşyalara dönüştürebilirsiniz. Manavların ve pazarcıların kullandığı meyve-sebze kasalarını veya sandıklarını da bu dönüşümle eşya haline getirebilirsiniz. Bu kasalarla raf, kutu, ayakkabılık, sehpa, kasa, çiçeklik, kitaplık, yüksek bahçe gibi eşya veya mobilyalar yapabilirsiniz.

Bu eşyaları ev içerisinde değerlendirirken nerelerde kullanacağınız ile birkaç fikir belirtelim.

Çocuk odalarında oyuncakları koymak için renkli boyanmış kasalar değerlendirilebilir. Bu sandıklarla çocuklarımıza barby ev de yapma imkanınız bulunmaktadır.

Eskitme tarzı mutfaklarda farklı renklendirilecek sandıklara tabaklarınızı veya bardaklarınız yerleştirerek hoş bir dekorasyon yapabilirsiniz.

Oturma odalarında, pazar günlerinin vazgeçilmezleri olan dergi ve gazetelerimizi yerleştirebileceğimiz ve ortasını çiçeklerle süsleyebileceğiniz orta sehpalar haline getirebilirsiniz.

Yine mutfaklarınızda baharatlık olarak kullanabilirsiniz.

Antrelerde ise ayakkabılık olarak kullanabileceğiniz meyve-sebze sandıklarını daha birçok şekilde kullanabilme imkanınız bulunmaktadır.

Yasemin BOZDEMİR

Bir önceki yazımız olan Eviniz, seçtiğiniz renkler kişiliğinizi yansıtır... başlıklı makalemizde renkler ve kişilikler hakkında bilgiler verilmektedir.