Blog

HomeNasıl Yapılır?Fayans-KalebodurSeramik Yapıştırıcı Fiyatları

Seramik Yapıştırıcı Fiyatları

Türk seramik sektörü birçok firmayla Dünya ile boy ölçüşmeye başlamıştır. Buna paralel olarak fayans ve kalebodur yapıştırıcılarında da bu gelişim kendini göstermiştir.

Seramik yapıştırıcısı sektöründe eski yıllara nazaran çok daha iyi ürünleri piyasada bulabilmekteyiz.

Bu makalemde yapıştırıcı firmalarını sıralayamayacağız. Çünkü hemen her firma ya kendi üretim yapıyor ya da ithal ediyor. Bu bakımdan genel hatlarıyla konuya değineceğiz.

Seramik yapıştırıcıların fiyatları 6 TL ile 60 TL arasında değişen fiyatlarla satılmaktadır. Genellikle uygulama esnasında 10 TL lik yapıştırıcılar tercih edilmektedir. Aradaki büyük farkın temel nedeni kaliteyle ilgilidir. Ne kadar kaliteli alırsanız o kadar çok para vermiş olursunuz.

Kesinlikle bilmelisiniz ki ucuz olan her ürünün malzemesi eksiktir.

Buna örnek olarak çok bilinen KALEKİM markalı üründen bahsedebiliriz.

Bu firma malzemesiyle orantılı olarak 8 TL den 60 TL ye kadar ürün satmaktadır. 8 TL lik ürün ile iç mekanlarda suyun az temas ettiği normal pürüzlü yüzeylerde uygulanabilmekteyken, dış mekanda bu ürün uygulanamamaktadır. Dış mekanlarda ise 45 TL lik Flex özellikli ürünlerinden kullanmalısınız.

Son olarak ifade edebiliriz ki:

Yapıştırıcı alırken fiyatın ucuzluğuna değil, uygulama yapılacak olan alanın özelliğine göre yapıştırıcı seçmeliyiz. Fiyat bu durumda ikinci planda kalmalıdır. Aksi durumda sağlıklı sonuçlar almamız kaçınılmaz olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Su kaçağı nasıl tespit edilir? Ne yapmalıyım başlıklı makalemizde su kaçağı, su kaçağı nasıl tespit edilir ve su tesisatı nasıl yapılır? hakkında bilgiler verilmektedir.