Blog

HomeNasıl Yapılır?KartonpiyerStropiyer ve strafor tavan kaplama ürünleri

Stropiyer ve strafor tavan kaplama ürünleri

Dekorasyon kategorisinde her yeni gün bir yenilik ortaya çıkmayadursun. Ev veya işyerleri gibi yerlerde kullanılan tavan kaplama uygulamaları bu yeniliklerden birisidir.

Uygulandığı alanları güzelleştiren bu tavan kaplama malzemeleri sertleştirilmiş köpük olan polisterinden yapılmaktadır. Özellikle tavanlarımızın düzgün olarak yapılmadığı, eğri olan yerlerde çok iyi sonuçlar vermektedir. Ayrıca bu malzemeler ortamı güzelleştirmenin yanında yalıtım vazifesini de görmektedir.

Çeşitli kalınlıklarda üretilen bu malzemeleri maket bıçağı ve saten alçı yardımıyla rahatlıkla tavanlarınıza kaplayabilirsiniz. Uygulama esnasında ise straforun tüm  arka yüzeyine incecik saten alçıyı sürmelisiniz. Ardından hafifçe bastırarak uygulamasını rahatlıkla yapabilirsiniz.

Bu aşamadan sonra kurumaya bırakılan straforları dilerseniz istediğiniz renklerde boyayarak çok büyüleyici bir tavan elde edebilirsiniz.

Hemen hemen tüm hırdavatçılardan ulaşabileceğiniz bu malzemeler ucuz fiyatlarla satılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Derz Kalemi Uygulaması Nasıl Yapılır? (Video) başlıklı makalemizde derz kalemi uygulaması hakkında bilgiler verilmektedir.