Blog

HomeNasıl Yapılır?Su-ElektrikSu Tesisatı Nasıl Yapılır?

Su Tesisatı Nasıl Yapılır?

Ev içerindeki su tesisatımızın düzenli bir şekilde yapılması tadilatımızın belkide en önemli kısmını oluşturmaktadır. Su tesisatındaki ufak bir problem nedeniyle ciddi sorunlara maruz kalabiliriz. Bu bakımdan tesisat ustamızı ciddi olarak takip etmemizde yarar var.

Tesisat esnasında tavsiye edebileceğimiz birkaç husus var:

Bina, ev, işyeri, havuz gibi alanlara döşenen su tesisatı, yol açabileceği sorunlardan dolayı hassasiyetle ele alınması gereken unsurlardan birisidir. İyi yapılmayan su tesisatı sonucu yapıldığı alanlarda çürümeye, akıntıya neden olabilmektedir.

Su tesisatına başlamadan evvel, bina tesisat şeması mutlaka kontrol edilmelidir. Bu tema göz önüne alınarak tesisatı döşeyebilirsiniz. Bu tesisat şeması kontrol edilmezse, elektrik tesisatıyla olası çakışmalarda sorunlar yaşanacaktır.

Tesisatımızda kullanılacak malzemeleri iyi seçmek zorundayız. Sıcak suyun geçtiği boruların sıcak suya uygun olarak yapılması gerekmektedir. İyi olmayan ve seçilmeyen malzemeler uzun vadede sorunlara neden olmaktadır. Sarkmakta, sı sızdırmakta veya patlama yapmaktadır.

Su tesisatı yapıldıktan sonra mutlaka tesisatımızın kontrolü yapılmalıdır. Bazen ustamızın istemi dışında hatalı üretimlerden kaynaklanan sorunlar yaşanmaktadır. Deneme safhasında bu sorunlar mutlaka ortaya çıkmaktadır. Bunun üzerinde hassasiyetle durulması gerekmektedir.

 

 

Bir önceki yazımız olan Laminant Parke Nasıl Döşenir? (2.Video) başlıklı makalemizde Laminant Parke Nasıl Döşenir hakkında bilgiler verilmektedir.