Blog

HomeKöşe YazılarıYaseminTadilat ve Dekorasyonda Kalite Liderliği

Tadilat ve Dekorasyonda Kalite Liderliği

Toplam kalite yönetimi anlayışına göre, örgütün başındaki bir ya da birkaç kişinin zihinsel gücü ve liderliği yeterli değildir. Örgütteki bütün çalışanların birikimi ve yetenekleri vazgeçilmez önemdedir. Ve tabi ki üretim sürecinin kalite felsefesine dayandırılması da. Bütün çalışanların katılımıyla ortaya çıkarılacak sinerjik güç, örgütün pazardaki mevcudiyetine daha sağlam temeller oluşturacaktır. Böyle bir katılım, her bir çalışanın potansiyel liderlik vasfını gün yüzüne çıkarmakla mümkündür. Örgüt lideri, çalışanların yeteneklerini göstermelerini sağlayan bir koordinatördür. Ve lider, tam katılımı kabul etmiş, öğrenen, organizasyonu sağlamış, vizyon sahibi biri olmalıdır.

Lider örnek kişidir. Çalışanlarına cesaret verip onları yüreklendirir ve çabalarını taktir ederek onurlandırır, gerektiğinde ödüllendirir. Dikkatlerini kurallar üzerinde değil, çalışanları üzerinde yoğunlaştırır.

Kalite liderliği bizi sürekli gelişime davet eder. Kendimizi geliştiremediğimiz her yeni gün büyük bir kayıptır.

Bu vesileyle tadilat-dekorasyon işlerini vereceğimiz şirketlerin kalite politikalarına dikkat edebilirsek, tadilattan kaynaklanan sorunları minimize etmiş oluruz.

Saygılarımızla

(YB)

Bir önceki yazımız olan Çift taraflı kapı altı rüzgarlığı ile yakıttan tasarruf edin! başlıklı makalemizde kapı altı rüzgarlığı hakkında bilgiler verilmektedir.